• Cassà de la Selva

    Cassà de la Selva

2018 6 premisesportAquest vespre el pavelló del Foment Deportiu Cassanenc s’ha omplert per homenatjar a més d’un centenar d’esportistes cassanencs, així com als clubs esportius, en el marc de la primera edició dels Premis Cassà Destapa l’Esport.

Segons ha explicat la regidora d’Esports, Txell Rabionet, «els premis neixen de la idea de recuperar els homenatges que s’havien fet anys enrere als esportistes cassanencs des del programa ‘L’esportiu’ de Ràdio Cassà». Rabionet ha afegit que «volem reconèixer l’esforç de tots els esportistes i els clubs de Cassà, així com la tasca que fan per portar el nom del nostre municipi a tot Catalunya i també arreu del món. A Cassà tenim esport de qualitat i cal posar-lo de relleu».

L’entrega dels premis, que ha comptat amb un elevat nombre de públic, ha consistit en l’entrega de dinou reconeixements i els premis ‘Tap’ distribuïts en les següents categories: Tap al millor esportista, Tap a la millor esportista, Tap al millor equip masculí, Tap al millor equip femení, Tap d’Honor i Tap Cassà Poble Educador.

Els guardonats han estat escollits per un jurat integrat per membres dels diferents clubs esportius, un periodista de Cassà, un regidor de l’oposició, la regidora d’Esports i l’Alcalde de Cassà. Els veïns de Cassà van poder presentar fins a principis de juny les seves candidatures a través de l’enllaç www.cassa.cat/premisesport.

PERSONES QUE HAN REBUT UN RECONEIXEMENT PER LA SEVA TRAJECTÒRIA ESPORTIVA

Òscar Alonso, hípica

Josep Maria Dausà, tennis

Jofre Salanova, taekwondo

Naím Navarro Mokthari, taekwondo

Lidia Fuertes Grau, taekwondo

Josep Cruanyes Ruart, escacs

Ari Mestres, motociclisme

Equip de pre-iniciació d’hòquei del FDCassanenc

Queralt Julià, patinatge

Nora Ribugent, patinatge

Josep Vidal Nierga, atletisme

Equip del cadet masculí del FDCassanenc

Equip sènior femení de la segona divisió del FDCassanenc

Martí Torrent i Prat, bàsquet

Carla Barnés Iglesias, bàsquet

Fredy Breuer, petanca

Biel Borrell Serra, tennis taula

Laura Clapés Delgado, futbol

Equip de futbol femení de la UD Cassà

Gerard Arderiu Burcet, futbol

Joan Enric de Maria Bosch, automobilisme

TAP AL MILLOR ESPORTISTA

Alex de Dios José, taekwondo del Club Jorsan –Tap al millor esportista

Andreu Puigmolé Jiménez, tennis taula - Finalista

Arnau Comas Freixa, futbolista del FCBarcelona – Finalista

TAP A LA MILLOR ESPORTISTA

Ona Garcia Parés, vela – Tap a la millor esportista

Laia Codina Panedas, futbolista del FCBarcelona – Finalista

Nadia Navarro Mokthari, taekwondo del Club Jorsan – Finalista

TAP AL MILLOR EQUIP FEMENÍ

Grup de xou de patinatge artístic del FDCassanenc – Tap al millor equip femení

Equip de divisió d’honor de tennis taula – Finalista

Equip cadet femení de bàsquet del FDCassanenc – Finalista

TAP AL MILLOR EQUIP MASCULÍ

Equip de primera catalana d’hoquei patins del FDCassanenc – Tap al millor equip masculí

Primer equip de la UD Cassà - Finalista

Equip aleví de tennis taula – Finalista

TAP D'HONOR

Enric Gener, fundador del Club Rugbi Atlètic Cassà

Narcís Anguila, soci número 1 de la UDCassà

TAP CASSÀ POBLE EDUCADOR

Reconeix les bones pràctiques promogudes pels clubs esportius per tal d’implicar-se en el projecte de ‘Cassà poble educador’.

UD Cassà

Des de l’Ajuntament de Cassà s’agraeix la implicació de totes les persones i els clubs que fan que l’esport sigui viu al nostre municipi.

Trobareu totes les imatges de l'entrega de premis a l'àlbum de la pàgina de Facebook de l'Ajuntament de Cassà.

2015 9 diputaciogirona Página 2