• Cassà de la Selva

    Cassà de la Selva

24 h TTCassà Tots els guardonatsDesprés de més de cinc-centes partides disputades i enmig d'una gran xafogor ambiental, aquest migdia els jugadors Marc Duran (TT Borges) i Clàudia Caymel (Girbau Vic TT) han repetit els títols aconseguits l'any passat i s'han imposat al Pavelló PAV3 a les 24 hores de tenis taula de Cassà, que enguany celebraven la seva 37a edició, quaranta anys després de la seva creació.

Amb prop de 150 jugadors inscrits en les diferents categories, el campionat s'ha disputat en unes condicions meteorològiques molt dures amb temperatures mot elevades que han posat la prova la resistència de jugadors que -en el cas del guanyador- s'ha imposat a les 14 partides jugades sense cedir en cap moment a la seva superioritat sobre els rivals.

Marc Duran ha tingut en l'esquerrà portuguès que les dues darreres temporades jugava al Benfica, Diogo Pinho, el gran rival, ja que ha estat l'únic jugador que ha arribat també invicte a la final. Duran ha sabut plantejar bé el partit amb un joc molt tallat i curt per evitar les embranzides del portuguès que en el segon 11 semblava que podria guanyar i repetir el títol aconseguit l'any 2017 a Cassà. Ha estat només un miratge, ja que Marc Duran h tornat a posar-se mot bé davant la taula sense permetre el portuguès agafés la incitativa i ha acabat guanyat el matx per 3 a 1. En categoria femenina s'ha repetit la final de l'any passat i la polonesa del Reus Ganxets, Aneta Olevnska ha perdut davant la jugadora fins avui del Vic (fixarà pel Tramuntana), Clàudia Caymel també per 3 a 1.

Les 24 hores de Cassà s'han clos amb el repartiment de premis a les diferents categories, en un acte presidit per l'alcalde de Cassà, Robert Mundet, el president de la federació Catalana de tenis de taula, Joan Arnau, i pel president del club organitzador, TT Cassà, Albert Puigmolé.

S'han atorgat els trofeus als millors classificats de les diferents categories amb el següent palmarès:

Absoluta masculina:
1r: Marc Duran (Borges)
2n: Diogo Pinho (Benfica)
3r: Roger Guarch (Hospitalet)
4yt: Pablo Alday (Cambrils)

Absoluta femenina
1a: Claudia Caymel (Vic)
2a: Aneta Olendzka (Ganxets Reus)
3a_ Clàudia Curquejo (TT Cassà)
4a: Mireia Badosa (TT Cassà)

Juvenils
1r: Eloi Ruiz (TTCassà)
2n: David Ruescas (TT Badalona)
3r: Marc Ferru< (CN Sabadell)
4a: Andrea Ferrer (TT Cassà)

Infantils
1r: Lluc Ireland (TT Cassà)
2n: Gerard Romera (TT Torelló)
3r: Biel Borrell (TT Cassà)
4a: Diana Saavedra (TT Tabor – Canàries)

Veterans
1r:Manel Carmona (Calella)
2n: Jordi Font (Calella)
3r: Jordi Ibañez (TT Parets)
4t: Miquel Gonzalez (Cardedeu)

TT Adaptat
1r: Joaquim Azcon (Cardedeu)
2n: Ivan Garcia (Cardedeu)
3r: Vladimir Alert (Castellgalí)
4t: Francesc Monsalve (Cardedeu)

Locals no federats
1r: Xavier Herrero
2n: Armand López
3r: Joan Carles Codolà
4t: Jordi Poch
5è: Juli Romera

Prèviament a les 24 hores, dissabte al matí s'han jugat les partides corresponents al torneig obert per a les categories benjamí i aleví, puntuable per al rànquing de la federació catalana.
Les partides s'han jugat durant tot el matí del dissabte i han acabat amb la victòria de tres jugadors del TT Cassà, Oriol Martinez, Luc Ireland i Anna Puigmolé i de la francesa Salomé La pont.

Classificacions finals Open Cassà 2019

BENJAMÍ MASCULÍ
1r MARTINEZ Oriol TT CASSÀ
2n GIMENO Bernat CTT VILANOVA
3r BARBERÀ Joan CN SABADELL
4t SORNÍ Toni CTT GANXETS
5è ZOU Tiang Xian UE SANT CUGAT
5è TT CASSÀ FIGAROLA Roc
5è BARBERÀ Quim CN SABADELL
5è SORNÍ Faust CTT GANXETS
9è GIBERT Roc CTT ELS AMICS
9è MOLINA Olau UE SANT CUGAT
9è POCH Roger TT CASSÀ
9è QUESADA Roger CETT ESPARREGUERA
9èTUBERT Ivó CTT BÀSCARA

ALEVÍ MASCULÍ
1r IRELAND Lluc TT CASSÀ
2n HUERTAS Bruno UE SANT CUGAT
3r HERNANDEZ Jordi CTT CASTELLGALÍ
4t ROMERA Gerard TT TORELLÓ
5è ZOU Tian Qui UE SANT CUGAT
5è ROMO Pol CTT ATENEU 1882
5è FÍGOLS Enric UE SANT CUGAT
5è TUBERT Pep CTT BÀSCARA
9è ALFONSO Pol CTT BADALONA

BENJAMÍ FEMENÍ
1a LEPONT Salomé AMO MERT (França)
2a SHYPSA Renata CTT CAMBRILS
3a SANS Martina CN MATARÓ
4a CARRO Sofia UE SANT CUGAT
5a SANCHEZ Anna CTT ATENEU POBLENOU
6a ROMA Neus CTT BALAGUER
7a RODRÍGUEZ Alba CTT ATENEU POBLENOU

ALEVÍ FEMENÍ
1a PUIGMOLÉ Anna TT CASSÀ
2a AIMÉ Fiona CTT CAMBRILS
3a BACHS Mariona CTT BADALONA
4a ROMA Xènia CTT BALAGUER
5è COSME Joel CTT CAMBRILS